Společenský dům Jilm, Jilemnice

Společenský dům Jilm, Jilemnice

Kulturní středisko > Kulturní akce

Kulturní akce

prosinec 2016

Tři Tenoři – Vánoční koncert

Tři Tenoři – Vánoční koncert

Neděle 11.12. 18:00 (vstup 200,-)

Tři Tenoři – Vánoční koncert je záznam vystoupení světových pěveckých špiček z vídeňského Koncerthaus z roku 1999. Od prosince tak můžete v kinech vidět digitálně remasterovanou verzi koncertu, na kterém Luciano Pavarotti, José Carreras a Plácido Domingo zazpívali na dvacet tradičních sakrálních i sekulárních vánočních písní. Opulentní koncertní síň a vídeňský orchestr doplněný o Vídeňský dětský sbor jsou zárukou překrásného zážitku v předvánočním čase.

Hudební

USA, 2000, 81 min

www.csfd.cz/film/70960-tri-tenori-vanocni-koncert/prehled/

Divadlo Emillion: Nad Betlémem svítí hvězda

úterý 13.12. 9:15 a od 10:15 (vstup 50,-)

Klasický vánoční příběh o putování Josefa a Marie do Betléma a narození Ježíška.

Představení pro mateřské školy.

45 min.

MIROSLAV DONUTIL - CESTOU necestou

MIROSLAV DONUTIL  - CESTOU necestou

Pondělí 19.12. 19:00 (vstup 360,- / 330,-)

Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců. Sám říká, že na studia herectví (brněnská JAMU) šel převážně z důvodů, že nemusel studovat matematiku, ale spíš v něm zvítězily rodinné geny. Jeho rodiče byli ochotníky a dědeček byl vynikajícím a nadšeným vypravěčem. Již za studií hrál v divadle Husa na provázku, kde působil od roku 1973 až do roku 1990. Poté se stal členem činohry souboru pražského Národního divadla, kde působí dodnes. Miroslav Donutil je od svých osmnácti let epileptik.

Původně uvažoval o kariéře novináře a lesního inženýra, nicméně nakonec se v něm zúročily rodinné geny (rodiče nadšeně ochotničili a dědeček patřil k nezapomenutelným vypravěčům s výjimečným smyslem pro humor) a skončil na brněnské JAMU. Už během studií hostoval na scéně brrněnského divadla Husa na provázku a po absolutoriu (1973) sem také nastoupil do svého prvního angažmá. Vydržel tu plných sedmnáct let a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí (mj. Nikolu Šuhaje v Baladě pro banditu, Kašpárka v Donu Šajnovi, Richarda III. a další postavy v Shakespearománii, ...), nicméně film a televize jeho talent stále přehlížely. Zazářil sice v titulní roli filmové adaptace Balady pro banditu, nicméně jednalo se o výjimku, v oněch letech dostával spíš menší a epizodní role (např. poněkud zasněný podomek v Postřižinách).

Zásadní zlom v jeho kariéře nastává roku 1990, kdy se stal členem činohry pražského Národního divadla. Prakticky okamžitě se stává jednou z největších hvězd souboru (mj. titulní role ve Strýčku Váňovi, stařeček v Židlích, šašek v Jak se vám líbí, Truffaldino ve Sluhovi dvou pánů, ...) a televizí i filmem náhle velmi vytěžovaným hercem. Za svůj výkon ve filmu Pasti, pasti, pastičky získal Českého lva.


Srdečně Vás zveme na příjemně strávený večer s vynikajícími příběhy Miroslava Donutila. Přijďte se podívat, určitě se nudit nebudete!!!


Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku, Ten báječnej mužskej svět.

Předprodej v Informačním centru Jilemnice od 12.9. 2016.

Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Camponotus Jilemnice

Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Camponotus Jilemnice

Pondělí 26.12. 18:00 (vstup 90,- /70,-)

Vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Camponotus Jilemnice.

Hosté programu:
Flétnové duo - Ivana Čapková, Květa Trnková

leden 2017

Král Lear

Král Lear

Neděle 01.01. 20:00 (vstup 230,-)

Král Lear vládl mnoho let, jak ale stárne, rozhodne se rozdělit svoje království mezi své děti, aby mohl své dny dožít bez tíhy moci. Přecení však jejich loajalitu a ocitne se v prázdnotě. Musí si přiznat své vlastní chyby a zhodnotit život, který ho dovedl až sem.
Antony Sher se vrací do Royal Shakespeare Company, aby zahrál jednu ze Shakespearových nejslavnějších postav.

2 h 55 min + 20 min přestávka
http://pannonia-entertainment.cz/kral-lear/  

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Divadlo Járy Cimrmana: Posel z Liptákova

Divadlo Járy Cimrmana: Posel z Liptákova

Sobota 07.01. 19:00 (vstup 390,-)

Expedice do kraje Cimrmanova stáří a nově objevené hry „Posel světla” a „Vizionář”.
Cimrman / Smoljak / Svěrák

Hrají:

J. Cimrman / Posel světla
Otec: Jan Hraběta nebo Jaroslav Weigel
Matka: Bořivoj Penc nebo Miloň Čepelka
Artur: Petr Brukner nebo Marek Šimon
Standa: Zdeněk Svěrák

J. Cimrman / Vizionář
Hlavsa
: Jan Hraběta nebo Jaroslav Weigel
František:
Petr Brukner nebo Marek Šimon
Ptáček
: Bořivoj Penc nebo Miloň Čepelka
Nezvaný host: Zdeněk Svěrák
Představení technicky zajišťují: technici DJC
Režie: Ladislav Smoljak
Scéna a kostýmy: Jaroslav Weigel
Klavír: Filip Smoljak

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Divadlo Matýsek Nový Bor: Copak čápy asi trápí

Divadlo Matýsek Nový Bor: Copak čápy asi trápí

Neděle 08.01. 15:00 (vstup 60,-)

Pohádkový příběh plný autorských písniček o lásce i nelásce. Příběh odehrávající se na komíně i v bažinách. Příběh pana Čápa a paní Čápové…
On myslí jen na sebe a ona se snaží zachránit jejich lásku a společný cíl - nosit lidem, kteří se mají rádi děti. Jenže mezi lidmi je lásky čím dál tím méně. Jednoho dne se pan Čáp urazí a odletí k mamince. Toho využije Pán bažin se svými žabkami, který má na čápy spadeno. Ještě že je tu starý dobrý mrak. Poslechne ho pan Čáp a zachrání svou milou a jejich společnou lásku? Vždyť kdo jiný by měl jít lidem příkladem?
Hrají: Zuzka Nováková a Michal Vaněk. Režie, scénář a hudba: Michal Vaněk.

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Myslivecký ples

Sobota 14.01. 20:00

Ladakh, Zanskar a Kašmír 2016

Ladakh, Zanskar a Kašmír 2016

Středa 18.01. 18:00 (vstup 80,-)

Cestopisná přednáška Radky Tkáčikové.
Ladakh - v překladu země vysokých sedel je oblast v západním cípu Himalájí v severní Indii a zůstala nejzachovalější baštou tibetského buddhismu. Podíváme se do kláštěrů a prožijeme největší buddhistický festival v klášteře Hemis s chamovými tanci mnichů v maskách a vysvěcování kláštera samotným 17. tibetským Karmapou v Choglamsaru.
Jedinečná ladácká kultura a zvyky jsou zakořeněny ve vesnicích hluboko a vysoko v horách. Projdeme se divokou krajinou Ladakhu a Zanskaru po neturistických stezkách, překonáme vodní toky a na závěr vystoupíme na vrchol Kang yatse 2 6200m. V kontrastu zelený a rozkvetlý Kašmír a Srinagar na březích jezer. Kontrasty i totožnosti muslimské i buddhhistické víry.

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Veselá trojka

Veselá trojka

Neděle 22.01. 16:00 (vstup 220,- 200,- Kč)

Pro milovníky tradičních lidovek jsme připravili vystoupení kapely a hvězdy TV Šlágr – Veselé  trojky Pavla Kršky! Pavel Krška, Miroslav Hrdička, Jaromír Kozelek, to jsou tři dlouholetí kamarádi, kteří celý život hráli muziku pro široké vrstvy posluchačů. Hudbu, kterou nyní hrají, tvoří pro všechny, kteří si rádi poslechnou lidovou písničku.  Jejich hlavní náplní je skládání vlastních písní s důrazem na pěkný text.

http://vesela-trojka.webnode.cz/o-nas/

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Blázinec

Blázinec

čtvrtek 26.01. 19:00 (vstup 300,-)

Jeden herec – patnáct rolí !
Hra Blázinec  Jaroslava Gillara je napínavou groteskou ve které se zmocní blázni vlády nad ústavem, který je však alegorickou podobou světa. Téma ovládnutí společnosti šílencem je stále aktuální. Nečekané zvraty a konflikty jsou doprovázeny crazy situacemi jako z němého filmu. Výstupy často připomínají dramatiku absurdního divadla.
Hra je inspirována mimo jiné motivy E. A. Poea, sugestivní scény strachu a hrůzy jsou protkány typickým Poeovským humorem a vytvářejí tak pro diváka velký jevištní zážitek.
Všech patnácti rolí se ujal Miroslav Táborský a zpracoval je svým osobitým způsobem.

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

LADIES NIGHT – show pro ženy

Sobota 28.01. 18:30 (vstup 300,-)

Petra Mašková, koučka báječných žen, vás zve na 1. krkonošský zábavný večer věnovaný ženám. Na přehlídkovém molu proběhne nejen netradiční přehlídka plesových šatů a módních doplňků, ale i program věnovaný ryze ženským tématům: krása, ženskost, sexappeal. V přísálí se budou konat doprovodné stylingové akce – můžete se proměnit v modelku i Vy.

Trubadúr

Trubadúr

úterý 31.01. (vstup 300,-)

První oživení nových produkcí Davida Bosche pod vedením Richarda Farnese, v hlavní roli s Dmitrim Hvorostovskym, Anitou Rachvelishvili, Liannou Haroutounian a Gregorym Kundem.
Mezinárodní hvězdy Dmitri Hvorostovsky, Anita Rachvelishvili, Lianna Haroutounian a Gregory Kunde září ve vynikajícím obsazení prvotřídních pěvců v této Verdiho klasice.
Trubadúr je jednou z velkých oper období romantismu, příběh vášně a krve, lásky a pomsty, katastrofy a vraždy.
Tato atmosférická a poetická inscenace režiséra Davida Bösche byla novinkou v sezóně 2015/16 a představuje příběh vášně na válečném pozadí. Oheň a sníh krajiny odráží krutost a lásky v příběhu: vojáci a cikáni se střetnou, matka odhaluje strašné tajemství a dva muži jsou zapojeni do smrtícího boje o jednu ženu. Slavný „Anvil Chorus“ je jen jedním z vrcholů Verdiho mimořádně kvalitní hudby, která zachycuje měnící se emoce dramatu vzrušenými milostnými duety, ohnivými só ;ly a strhujícími zpěvem sborů.
Přibližná doba trvání jsou 3 hodiny včetně jedné přestávky, plus úvodních 15 minut.

Zpíváno v Italštině s českými titulky.Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

únor 2017

TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

Pondělí 06.02. 18:30 (vstup 120,-)

PAUL DANCE, z. s. a SD JILM JILEMNICE vás zvou na TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

PONDĚLÍ 6. února 2017 Od 18:30 hodin

ÚTERÝ 7. února 2017 Od 19:30 hodin

HLAVNÍ SÁL SD JILM

Moderuje: Petr Soukup a Jiří Paulů


Předprodej lístku na IC Jilemnice od 1. prosince 2016.


TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

úterý 07.02. 19:30 (vstup 120,-)

PAUL DANCE, z. s. a SD JILM JILEMNICE vás zvou na TANEČNÍ SHOW KALEIDOSKOP XIX

ÚTERÝ 7. února 2017 Od 19:30 hodin

HLAVNÍ SÁL SD JILM

Moderuje: Petr Soukup a Jiří Paulů


Předprodej lístku na IC Jilemnice od 1. prosince 2016

Páteční taneční večery s výukou: Waltz, Blues

Páteční taneční večery s výukou: Waltz, Blues

Pátek 10.02. 19:30 do 23:00

V průběhu večera si budete moci zatančit všechny tance ve volných tanečních sériích, které budou doplňovat vstupy tanečních lektorů ke dvěma předem zvoleným tancům. Výuka bude vedena od základních kroků až po pokročilé figurace. Samozřejmostí bude stolová úprava a otevřený bar na přísálí.

17.2. Polka, Rumba
10.3. Chacha, Tango
17.3. Valčík, Salsa
24.3. Jive, taneční zajímavosti
7.4. Krakonošův bál  (20:00 – 01:00)  – ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma.
 

Studio Dva Praha: 4 sestry

Studio Dva Praha: 4 sestry

Pondělí 13.02. 19:00 (vstup 380,- 360,-)

Komedie o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu.
Táta měl hodně rád ženy, takže má každá z jeho dcer jinou mámu. Ale i povahu, rozmary, potíže a touhy. 4 sestry jsou punkovou crazy komedií o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní.
Hrají: Berenika Kohoutová, Jana Stryková, Ivana Chýlková, Anna Šišková a
 Roman Štabrňák. Ze záznamuKryštof Hádek a Michal Slaný
Autor a režie: Patrik Hartl

www.studiodva.cz/4-sestry/4-sestry/

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz


Věra Špinarová s kapelou Adam Pavlík Band

Věra Špinarová s kapelou Adam Pavlík Band

Středa 15.02. 19:00 (vstup 390,-)

Věra Špinarová s kapelou Adam Pavlík Band
Jedna z nejvýraznějších a nejžádanějších českých zpěvaček vystoupí s exkluzivním koncertním programem. Představí se v doprovodu bandu Adama Pavlíka.  Pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech patří Věra Špinarová již mnoho let mezi nejžádanější zpěvačky v České a Slovenské republice.Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Páteční taneční večery s výukou: Polka, Rumba

Páteční taneční večery s výukou: Polka, Rumba

Pátek 17.02. 19:30 do 23:00

V průběhu večera si budete moci zatančit všechny tance ve volných tanečních sériích, které budou doplňovat vstupy tanečních lektorů ke dvěma předem zvoleným tancům. Výuka bude vedena od základních kroků až po pokročilé figurace. Samozřejmostí bude stolová úprava a otevřený bar na přísálí.

10.3. Chacha, Tango
17.3. Valčík, Salsa
24.3. Jive, taneční zajímavosti
7.4. Krakonošův bál  (20:00 – 01:00)  – ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma.

Divadlo F. X. Šaldy: Princové jsou na draka

Divadlo F. X. Šaldy: Princové jsou na draka

Neděle 19.02. 17:00 (vstup 200,-)

Dělání, dělání, všechny smutky zahání ...
Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě, když lezeš na kutě ...
Kdyby se v komnatách, běhoun jak hrom natáh ...
Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí ...
To vše jsou písničky ze slavné televizní pohádky Princové jsou na draka. Autoři Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř napsali spoustu krásných písní, ale tyto se staly opravdovými hity. A tak se příběh smutné princezny Lenky a krále, který si neumí poradit ani s kralováním ani s drakem, stal stálicí televizní zábavy. A v roce 2015 – 35 let od televizní premiéry – jsme jej převedli i na divadelní prkna.
Úsměvné vyprávění o tom, že dělání opravdu všechny smutky zahání, a to nejen pohádkovým princeznám, nebude ve všem na divadle kopírovat svou televizní předlohu, ale rozhodně se bude jednat o zábavný originální a veselý pohádkový muzikál.
Malí i velcí diváci se s námi mohou přenést do pohádkově bláznivého světa a s chutí si poslechnou nebo i třeba společně zazpívají známé a přesto neotřelé Svěrákovy a Uhlířovy písničky.
Představení Princové jsou na draka vzniklo v koprodukci pražského Divadla pohádek a libereckého Divadla F. X. Šaldy.

www.princovejsounadraka.cz/

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela

Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela

Středa 22.02. 18:00 (vstup 80,-)

...aneb pěšky z České republiky k oceánu na západ Španělska
Přednáška pojednává o dvouleté pěší cestě Evropou z Čech do světoznámého poutního místa Santiaga de Compostela. Patrik Kotrba se na cyklu přednášek po Čechách i Moravě zastaví v Jilemnici a provede nás 7 000 kilometrů dlouhou cestou skrze údolí Alp, italskou Riviéru, Azurovým pobřežím a Costou Bravou do Barcelony, poté Nízkými Pyrenejemi, a po hlavní Francouzské cestě k oceánu na středověký konec světa.
Přednáška  přiblíží několik let života na cestě pod širým nebem, především v různých koutech Španělska, zejména v Katalánsku a v samotném Santiagu de Compostela. Bude doprovázena bohatým fotografickým materiálem, autorskými písněmi a verši, které zazní v doprovodu kytary v češtině, angličtině a španělštině.

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

březen 2017

Páteční taneční večery s výukou: Chacha, Salsa

Páteční taneční večery s výukou: Chacha, Salsa

Pátek 10.03. 19:30 do 23:00

V průběhu večera si budete moci zatančit všechny tance ve volných tanečních sériích, které budou doplňovat vstupy tanečních lektorů ke dvěma předem zvoleným tancům. Výuka bude vedena od základních kroků až po pokročilé figurace. Samozřejmostí bude stolová úprava a otevřený bar na přísálí.

17.3. Valčík, Salsa
24.3. Jive, taneční zajímavosti
7.4. Krakonošův bál  (20:00 – 01:00)  – ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma.

Bláznivý Petříček

Bláznivý Petříček

Pondělí 13.03. 19:00 (vstup 390,-)

Divadelní hra na film, aneb gangsterská pohádka na motivy filmu J. L. Godarda Bláznivý Petříček.Příběh lásky mladého muže, znuděného všedností a krásné teroristky se odehrává na útěku před policií, rodinami, ale také před životem. Výprava představení je koncipovaná jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil s využitím zadních projekcí.
Hrají: Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk
Scénář, režie, výtvarná supervize: Peter Serge Butko
Hudba: Roman Holý, Texty písní: Marek Doubrava, Pohybová spolupráce: Boris Hybner

http://sergeart.com/blaznivy-petricek/


Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

Páteční taneční večery s výukou: Valčík, Salsa

Páteční taneční večery s výukou: Valčík, Salsa

Pátek 17.03.

V průběhu večera si budete moci zatančit všechny tance ve volných tanečních sériích, které budou doplňovat vstupy tanečních lektorů ke dvěma předem zvoleným tancům. Výuka bude vedena od základních kroků až po pokročilé figurace. Samozřejmostí bude stolová úprava a otevřený bar na přísálí.

24.3. Jive, taneční zajímavosti
7.4. Krakonošův bál  (20:00 – 01:00)  – ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma.

Páteční taneční večery s výukou: Jive, taneční zajímavosti

Páteční taneční večery s výukou: Jive, taneční zajímavosti

Pátek 24.03. 19:30 do 23:00

V průběhu večera si budete moci zatančit všechny tance ve volných tanečních sériích, které budou doplňovat vstupy tanečních lektorů ke dvěma předem zvoleným tancům. Výuka bude vedena od základních kroků až po pokročilé figurace. Samozřejmostí bude stolová úprava a otevřený bar na přísálí.


7.4. Krakonošův bál  (20:00 – 01:00)  – ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma.

„Hudba: Charlie Chaplin „

„Hudba: Charlie Chaplin „

čtvrtek 30.03. 19:30 (vstup 250,-)

Hudebně divadelní představení, které vzniklo jako pocta Ch. Chaplinovi, jehož 40. výročí úmrtí si v roce 2017 připomínáme.
Můžete se těšit na filmové melodie, zpěv, tanec, step a hrané scénky.
 Pod režijním vedením Ondřeje Sokola, účinkuje Černobílé divadlo Praha

Předprodej vstupenek a dárkových poukazů od 7.11.2016 v Informačním centru Jilemnice + ONLINE na www.sdjilm.cz

duben 2017

Krakonošův bál

Pátek 07.04. 20:00 - 01:00

Ukončení plesové sezóny s živou hudbou v Jilemnici

Vstupné na jeden večer 100,- Kč, Krakonošův bál 120,- Kč.
Cena celého bloku večerů 500,- Kč + vstupné na Krakonošův bál zdarma..Uvedene informace doplňuje:
Informační centrum Jilemnice, Masarykovo náměstí 140, tel. 481 541 008, info@jilemnice.cz

 

velikost písma - A +